Sv: Vad lyssnar du på just nu?
Hmm, man skulle kunna tro att det är du som satt ihop denna DB-lista. Bara ToF-musik jue! Prah!!!
Välkomna till Fittkramp's forum! Stället för skitsnack med svordomar.
Du är inte inloggad. Logga in eller registrera dig.
Fittkramp's forum » Övrigt » Vad lyssnar du på just nu?
Sidor Föregående 1 … 134 135 136 137 138 139 Nästa
Du måste logga in eller registrera för att svara
Hmm, man skulle kunna tro att det är du som satt ihop denna DB-lista. Bara ToF-musik jue! Prah!!!
Jooe. Tack så mycket pervobroder där!
Såg att bl.a "Winger" fanns med där men med en annan håmolåt! Åh 80-tals pervonostalgi!
Så stenhårt pervobroderhåmo där! Skål!
Uj, det var många dängor där som man har lyssnat sönder i sin pungdom! Äfven många band som man har sett "in rel lajvf" också, såsom Mötley, Def Leppard, Black Sabbath, Kiss, Twisted Sister, Alice Cooper...
Du har sett de stora knugarna inom muziken! Vilken var bäst cumtra sämst enligt dig när du såg dom lajv? Någon som var extra padel just där och då osv?
Några av de bästa som jag sett finns inte med på listan, såsom Iron Maiden och Billy Idol (förvånansvärt ToF). Många andra som var bra var ju AC/DC, Judas Fist, Twisted Sister å Alice Cooper.
Sämst var Mötley, ett band som borde ha lagt av för gott redan för 15 år sädan.
Just det om Mötley Bögh har jag hört av andra också dvs att dom var riktigt fittdåliga. AD/HD och Fisted Sister skulle jag hjärna vilja se innan jag drar på mig träfracken. Nu är ju Allah du skrev om sån muzik man växt upp med som CP-barn och muziken håller ju än idag.
Musiken lär nog hålla i århundraden framåt vill jag gissa, men lite synd att själva banden börjar bli gamla. Kiss och Black Sabbath är det ju exempelvis kört med, flera av de andra banden är i princip på sista versen. Däribland AD/HD och Fisted Sister.
AD/HD såg jag på Knullevi sommaren 2009 när Mal"cum" Young fortfarande levde och fungerade.
Jo gubbarna bögar bli sletna och ett antal har ju trillat av pinnen tyvärr. Men vi får glädjas åt att stora musikaliska genier som Håkan Heilström och Zara Larsson finns ti-hi!
Mmm, men vi byter ut alla låtarna som Bleppe hade på listan till ZOE-musik vetja! Jag tror han har törnat in ti-hihih! Vad glad han ska bli när det spelas något med Arvingarna!
Mmm, men vi byter ut alla låtarna som Bleppe hade på listan till ZOE-musik vetja! Jag tror han har törnat in ti-hihih! Vad glad han ska bli när det spelas något med Arvingarna!

Jää! https://youtu.be/OY10SOrUADY?si=9OjKF8SMSm2u8zg5
"Jag vill tacka HIV:et" är först ut på den nya spellistan: https://www.youtube.com/watch?v=IYTsELC-SD8
Så fint! *snyftle*
https://youtu.be/jaNS5Wyy0s8?si=J-euPdrbbu4JPvsr
Rape-pris jag vet men nu är det dags! Ni får blunda när frammisarna visas. https://www.youtube.com/watch?v=VSFvK4Pzasg
Faan va pra!
Btw så brunkar ju hårdrunkare ha långt hår. Har ni andra håmon haft långt barr?
Haft den klassiska "Nybro-pagen" på nittotalet då grunge was the bajs. Så mittbena och hår lagt bakom öronen och ner till axlarna. Själv?
Här får ni också blunda för frammisarna, men det rockar rätt pra: https://youtu.be/bjCJ6SCxBCw?si=9wCenQRyoniwFjfu
Jodå, fittbena och fittbackslick än idag ti-hi! Men aldrig "Fisted sister"-frilla tyvärr. Körde länge en "Advokat T. Martinson frilla, idag inte lika långt i gamnacken. Men gråa pubeshår bögar visa sig.
Naaajs! Tänka mig så sexigt det såg ut! Jaah gråa hår har "kommit" här överallt på Bleppisen sädan mången mången år.
Sidor Föregående 1 … 134 135 136 137 138 139 Nästa
Du måste logga in eller registrera för att svara
Fittkramp's forum » Övrigt » Vad lyssnar du på just nu?