Sv: Hur ordnar du fredagsmys?
Jaaah! Ska tina upp då.
Tid kvar tills fredagsmüs >> Tid kvar tills fusk-müs >>
Välkomna till Fittkramp's forum! Stället för skitsnack med svordomar.
Du är inte inloggad. Logga in eller registrera dig.
Fittkramp's forum » Övrigt » Hur ordnar du fredagsmys?
Sidor Föregående 1 … 405 406 407 408 409 … 425 Nästa
Du måste logga in eller registrera för att svara
Jaaah! Ska tina upp då.
HAIWAN! Här har man präxis druckit upp den sista ölen och du börjar imorgon! Grr! *Morrar som en ilsken daddybear.*
Hi-hi! Jah så kan det "gå". Lovar att skicka en stadig Klockis digitalt.
Rajdirajdiraaaj... *hick*
*skickar en stor flarra Klockis digitalt*
Braaaaa! Moa-a-a-haaaaa!
En Klockis, fem Sju"komma"tvåan och Dår-ritos som afnjuts till senaste filmen med Nesse.
Du vet hur man lever pervolivet du Bleppe! Kör på samma typ af birabärsa och knaprar på ölkörv från TL. Dulano, lufttorkad salamikörv med chili i. Inte så ToF som Explosion men goda!
Dom är fina dom. Tyskarna kan dom!
Det kan dom. Tyvärr så är TL i Svärje inte lika ToF som i andra länder där man kan snatta stark birabärsa. Är ju förjefligt att man ska behöva ta sig till Glasis för att cumplettera sin kostcirkel.
Jaaah! Räcker ju med Danmark så kan man ju sna... köpa en långhylsa Elefantöl i för(huds)köpet KALL efter att man varit inne på Superbrugsen, typ...
Och så borde det fan vara här också! Jevfla cumtroll-stat vi lever i, HAIWAN! Polen minns jag (knappt) men där var det samma sak. Man kunde få sig kall bira i affären och pilligt var det också. Oftast var Kuka-Cola dyrare än bärsen.
Jag var ju där i maj i år så jag är ju update. Tyckte det gick att få vilken starkvara som helst varsomhelt, närsomhelst. Sen 95%:igt vingelvatten på Netto var ju ett stort plus.
Som det ska vara! Mer sprit åt volket! 95% är ToF! Själv har jag supit mig full på Stroh-rom... Det är nog det starkaste jag druckit mig CP-full på. Dagen efter så var det när att jag övervägde ett liv som... NYKTERIST! Som tur var så "kom" jag på bättre tankar.
Bra där Bussis! Här är ett kort från Netto där jag var som låg nära bögbor... eeh... hotellet:

https://maps.app.goo.gl/hVSnaXy1b9N1AWde9
Åh fiii fääen! Det där är dricka man får (mera) hår på pungen af!
Mycket! Tänk att kunna åka i spermobilen och köpa allt på samma ställe.
Jaah så praktiskt det vore. Buntband, silvertejp, sprit, tobak och bögporrtidningar under samma tak.
Åååh så gott du talar min käre perviga håmobroder där!
Här i Svärje är det ju som i öst då man fitt först stå i kö till mjölkbutiken, sädan brödbutiken o.s.v. o.s.v. HAIWAN!!!
Jaah och minns du tiden där man inte fritt fitt gå runkt i Glasis och handla? Nu hade jag själv inte åldern inne men minns att det var som ett gammalt postcumtor ungefär. Vill minnas att Glasis i Nypöking låg på Bögaregatan alternativt Fruängsgatan då på 80-90-talet.
Jag hann få uppleva detta med att ta en nummerlapp och stå i kö. På min första värksamhet så mötte man ju cirka 67% av sina arbetscumrater 10 minoter senare på Glasis efter att man hade slutat på fabriken på fredagen, och det var då kutym att ta åtminstone tre nummerlappar som man fritt kunde ge till någon man gillade som "kom" en stund efter en själv. Det kunde ju ibland vara +20 minoters väntetid. HAIWAN!!!
Du är en sann pervo-legend Bleppe! Jag fitt bara vara med min CP-far till denna inrättning på den tiden. 20 minuters väntetid... SHARMOTA! Var det också inte så att Glasis hade stängt även på lördagar denna mörka perviod?
1992-2000 var det lördagsstängt.
Sidor Föregående 1 … 405 406 407 408 409 … 425 Nästa
Du måste logga in eller registrera för att svara
Fittkramp's forum » Övrigt » Hur ordnar du fredagsmys?